1. Atomerőműveket kell építeni.
- Legalább kettőt. A paksi erőművet néhány éven belül be kell zárni. Most több, mint 40%-át állítja elő az ország energia-szükségletének. Két új erőmű legalább a szükséges energia-mennyiség 80%-át elő tudná állítani.
- Nem függ az orosz, ukrán, fehérorosz stb. belvitáktól, mint a gáz, meg az olaj.
- Környezetbarát. Annó, amikor az ajkai hőerőmű fénykorát élte, az elégetett magas tórium-tartalmú szénből nagyságrendileg hasonló mennyiségű radioaktív anyag került a levegőbe, mint Paksról. A megtermelt energia viszont töredéke egy atomerőmű termelésének.
- A kiégett fűtőelemeket, meg a kis- és közepes aktivitású szemetet persze le kell rakni valahová. Erre évek, lassan évtizedek óta folynak kutatások az országban, nem is kevés eredménnyel. Mielőtt nagy hőbörgés indulna, jó ha tudjuk: jelenleg és évek óta a kiégett fűtőelemeket az erőmű udvarán tárolják, léghűtéses rendszerben. Ennél bárhol a föld alatt jobb helyen lenne (persze megfelelő földtani környezetben, jelentősen túlbiztosított tárolókban (beton-szarkofág stb.)).
- Erre kéne EU-pénzeket megszerezni!
(Megjegyzés: Persze, hogy van biztonsági kockázata. De nem nagyobb, mint amit Paks jelent. Tökmindegy, hogy egy ekkora országban 1 vagy 2 atomerőművet bombáz szét, vagy robbant fel valaki. Jelzem, valószínűleg egyik ellen sem tehetünk túl sokat. Jelen pillanatban sem.)
2. Bioenergia
- A hiányzó energiát a 2 atomerőmű felépítése után, közben, mellett „megújuló energiahordozók” felhasználásával kell előállítani. Ezek termelése már megindult, ha jól tudom, az EU is támogatja. (Ez gyakorlatilag gyorsan növő „fák” termesztését és elégetését jelenti – ami így nem növeli a légkör széndioxid-tartalmát.)